﻿<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	
	>
<channel>
	<title>Hozzászólás: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl magyarítás 1.07 frissítés</title>
	<atom:link href="https://www.ficsoport.hu/index.php/s-t-a-l-k-e-r-2-heart-of-chornobyl-magyaritas-1-07-frissites/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>https://www.ficsoport.hu/index.php/s-t-a-l-k-e-r-2-heart-of-chornobyl-magyaritas-1-07-frissites/</link>
	<description>játékmagyarítások</description>
	<lastBuildDate>Wed, 22 Apr 2026 06:57:09 +0000</lastBuildDate>
	<sy:updatePeriod>hourly</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>1</sy:updateFrequency>
	<generator>http://wordpress.org/?v=4.2.2</generator>
	<item>
		<title>Szerző: Mr. Fusion</title>
		<link>https://www.ficsoport.hu/index.php/s-t-a-l-k-e-r-2-heart-of-chornobyl-magyaritas-1-07-frissites/comment-page-1/#comment-9521</link>
		<dc:creator><![CDATA[Mr. Fusion]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 15 Apr 2026 06:44:33 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">https://www.ficsoport.hu/?p=1427#comment-9521</guid>
		<description><![CDATA[Még nem láttam, valamikor ma vagy holnap fogom tudni kibontani és megnézni az új szöveget, de a korábbi két hasonló alapján 10-15 napra tippelnék.]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Még nem láttam, valamikor ma vagy holnap fogom tudni kibontani és megnézni az új szöveget, de a korábbi két hasonló alapján 10-15 napra tippelnék.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Szerző: Szmöre</title>
		<link>https://www.ficsoport.hu/index.php/s-t-a-l-k-e-r-2-heart-of-chornobyl-magyaritas-1-07-frissites/comment-page-1/#comment-9517</link>
		<dc:creator><![CDATA[Szmöre]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 14 Apr 2026 20:59:10 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">https://www.ficsoport.hu/?p=1427#comment-9517</guid>
		<description><![CDATA[Köszönöm szépen a választ . Megoldódott a probléma szerencsére , én voltam a balfasz mert nem a legfrissebb magyarosítást sikerült telepíteni (össze zavart ez a sok verziószám).
Izgatottan de türelmesen várom a legújabb frissítéshez (1.9) a magyarosítást .]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Köszönöm szépen a választ . Megoldódott a probléma szerencsére , én voltam a balfasz mert nem a legfrissebb magyarosítást sikerült telepíteni (össze zavart ez a sok verziószám).<br />
Izgatottan de türelmesen várom a legújabb frissítéshez (1.9) a magyarosítást .</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Szerző: Dszabolcs97</title>
		<link>https://www.ficsoport.hu/index.php/s-t-a-l-k-e-r-2-heart-of-chornobyl-magyaritas-1-07-frissites/comment-page-1/#comment-9516</link>
		<dc:creator><![CDATA[Dszabolcs97]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 14 Apr 2026 13:18:30 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">https://www.ficsoport.hu/?p=1427#comment-9516</guid>
		<description><![CDATA[Sziasztok! Kijött az új frissítés! Sok új szöveget tartalmazhat? Elvileg új küldetéseket kaptunk benne ! Kitartást majd  a fordításhoz! És köszönöm szépen a munkátokat!]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Sziasztok! Kijött az új frissítés! Sok új szöveget tartalmazhat? Elvileg új küldetéseket kaptunk benne ! Kitartást majd  a fordításhoz! És köszönöm szépen a munkátokat!</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Szerző: Mr. Fusion</title>
		<link>https://www.ficsoport.hu/index.php/s-t-a-l-k-e-r-2-heart-of-chornobyl-magyaritas-1-07-frissites/comment-page-1/#comment-9503</link>
		<dc:creator><![CDATA[Mr. Fusion]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 08 Apr 2026 07:01:58 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">https://www.ficsoport.hu/?p=1427#comment-9503</guid>
		<description><![CDATA[99,99%, hogy ezt valami egyedi, helyi probléma okozza.

Tegnap rá tudtam szánni némi időt, és egy régi mentésből sikerült kb. két óra időráfordítással elindítanom a történetet és kihozni Banzájt a banditáktól; így ez alatt meg tudtam győződni róla, hogy az új feladatok, rádióüzenetek, tárgyak és párbeszédek magyar szövege megjelenik. Sokadszor is ellenőriztem szerkezetileg a teljes lokalizációs fájlt az eredetihez képest, minden benne van a magyarban, ami az eredetiben.

Az 1.07-es magyarítás (2025. 12. 30.) az alap,módosítatlan 1.8.0/1.8.1 (2025. 12. 18.) játékverzión (de legalábbis annak a Steamen terjesztett változatán) megfelelően működik. Ahol mégsem, ott valami más probléma van, amit távolról nem tudunk megállapítani/orvosolni.

Ha a játék többi része (menük, játékbeli kezelőfelület, tárgyleírások, PDA stb.) magyar, az újabb szövegek (beleértve a főmenüben jobb alul levő &quot;mik az újdonságok&quot; gombot és az azzal megnyíló ablakot) helyett viszont csak azonosítók vannak, akkor a játék a magyarítás egy elavult változatát tölti be valahonnan, valahogyan (vagy eleve nem is a legújabb magyarítás van telepítve). Olvastam pl. olyat (bár nem világos, hogy az lehetséges, mivel az a funkció alapból nem foglalkozik modokkal, pláne nem hivatalosakkal), hogy valakinek állítólag a Steam Felhőbe volt valahogy beragadva egy modfájl, és hiába törölte akár kézzel is magából a játékból, a Steam szépen visszatette a hibás/elavult modváltozatot a következő játékindítás előtt.]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>99,99%, hogy ezt valami egyedi, helyi probléma okozza.</p>
<p>Tegnap rá tudtam szánni némi időt, és egy régi mentésből sikerült kb. két óra időráfordítással elindítanom a történetet és kihozni Banzájt a banditáktól; így ez alatt meg tudtam győződni róla, hogy az új feladatok, rádióüzenetek, tárgyak és párbeszédek magyar szövege megjelenik. Sokadszor is ellenőriztem szerkezetileg a teljes lokalizációs fájlt az eredetihez képest, minden benne van a magyarban, ami az eredetiben.</p>
<p>Az 1.07-es magyarítás (2025. 12. 30.) az alap,módosítatlan 1.8.0/1.8.1 (2025. 12. 18.) játékverzión (de legalábbis annak a Steamen terjesztett változatán) megfelelően működik. Ahol mégsem, ott valami más probléma van, amit távolról nem tudunk megállapítani/orvosolni.</p>
<p>Ha a játék többi része (menük, játékbeli kezelőfelület, tárgyleírások, PDA stb.) magyar, az újabb szövegek (beleértve a főmenüben jobb alul levő &#8220;mik az újdonságok&#8221; gombot és az azzal megnyíló ablakot) helyett viszont csak azonosítók vannak, akkor a játék a magyarítás egy elavult változatát tölti be valahonnan, valahogyan (vagy eleve nem is a legújabb magyarítás van telepítve). Olvastam pl. olyat (bár nem világos, hogy az lehetséges, mivel az a funkció alapból nem foglalkozik modokkal, pláne nem hivatalosakkal), hogy valakinek állítólag a Steam Felhőbe volt valahogy beragadva egy modfájl, és hiába törölte akár kézzel is magából a játékból, a Steam szépen visszatette a hibás/elavult modváltozatot a következő játékindítás előtt.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Szerző: BeSanya</title>
		<link>https://www.ficsoport.hu/index.php/s-t-a-l-k-e-r-2-heart-of-chornobyl-magyaritas-1-07-frissites/comment-page-1/#comment-9502</link>
		<dc:creator><![CDATA[BeSanya]]></dc:creator>
		<pubDate>Mon, 06 Apr 2026 20:06:48 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">https://www.ficsoport.hu/?p=1427#comment-9502</guid>
		<description><![CDATA[Én is jeleztem már régebben, de a hozzászólásomat sem találom meg. Lehet én írtam rosszul meg a szöveget, vagy valami miatt nem ment el a megfelelő helyre. Nem használok semilyen modot, az előző magyarosítások sikeresek voltak, amikor jött frissítés, akkor jelentkeztek ugyanezek a hibák nálam is, most pedig az 1.8 frissítésnél jelentkeztek ezek a hibák.]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Én is jeleztem már régebben, de a hozzászólásomat sem találom meg. Lehet én írtam rosszul meg a szöveget, vagy valami miatt nem ment el a megfelelő helyre. Nem használok semilyen modot, az előző magyarosítások sikeresek voltak, amikor jött frissítés, akkor jelentkeztek ugyanezek a hibák nálam is, most pedig az 1.8 frissítésnél jelentkeztek ezek a hibák.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Szerző: Mr. Fusion</title>
		<link>https://www.ficsoport.hu/index.php/s-t-a-l-k-e-r-2-heart-of-chornobyl-magyaritas-1-07-frissites/comment-page-1/#comment-9432</link>
		<dc:creator><![CDATA[Mr. Fusion]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 12 Mar 2026 07:38:05 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">https://www.ficsoport.hu/?p=1427#comment-9432</guid>
		<description><![CDATA[A legvalószínűbb, hogy másik, ráadásul elavult modot is használsz, amiben benne van a lokalizációs fájl az 1.8.0-át megelőző állapotban. A magyarítás ilyen modokkal nem tud együttműködni, mert a lokalizációs fájl egyszerre csak egy példányban létezhet; az utolsóként betöltött modban levő fog érvényesülni.

A kevésbé valószínű, hogy valami miatt a játék nem használja az új szövegeket annak ellenére, hogy a magyart is tartalmazó lokalizációs fájl szerkezetileg megegyezik az eredetivel, tehát működnie kellene. Idő hiányában nem volt tesztelve, tehát konkrétan személyesen én magam nem láttam, hogy a szövegek vaslóban helyesen megjelennek, de mivel a fájl szerkezete és tartalma helyes, nem szabadna nem megjelenniük. Plusz,akkor senkinél sem működne, és három hónap alatt csak szólt volna már más is, hogy nem jó az 1.07-es magyarítás.]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>A legvalószínűbb, hogy másik, ráadásul elavult modot is használsz, amiben benne van a lokalizációs fájl az 1.8.0-át megelőző állapotban. A magyarítás ilyen modokkal nem tud együttműködni, mert a lokalizációs fájl egyszerre csak egy példányban létezhet; az utolsóként betöltött modban levő fog érvényesülni.</p>
<p>A kevésbé valószínű, hogy valami miatt a játék nem használja az új szövegeket annak ellenére, hogy a magyart is tartalmazó lokalizációs fájl szerkezetileg megegyezik az eredetivel, tehát működnie kellene. Idő hiányában nem volt tesztelve, tehát konkrétan személyesen én magam nem láttam, hogy a szövegek vaslóban helyesen megjelennek, de mivel a fájl szerkezete és tartalma helyes, nem szabadna nem megjelenniük. Plusz,akkor senkinél sem működne, és három hónap alatt csak szólt volna már más is, hogy nem jó az 1.07-es magyarítás.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Szerző: Szmöre</title>
		<link>https://www.ficsoport.hu/index.php/s-t-a-l-k-e-r-2-heart-of-chornobyl-magyaritas-1-07-frissites/comment-page-1/#comment-9426</link>
		<dc:creator><![CDATA[Szmöre]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 10 Mar 2026 11:29:23 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">https://www.ficsoport.hu/?p=1427#comment-9426</guid>
		<description><![CDATA[Sziasztok 
Először is nagyon köszönöm a munkátokat rengeteget dob a játékélményben az hogy anyanyelven van . 
Másodszor nem teljesen tiszta ez  az Untold Stories küldetéssor . Jelenleg csak ilyen szövegek jelennek meg (sid_journal_stage_supack_sq98_...) mind beszédben mind a pdaba mint küldetés feladatok. 
Kérdés hogy most akkor a hibát merre keressem ?]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Sziasztok<br />
Először is nagyon köszönöm a munkátokat rengeteget dob a játékélményben az hogy anyanyelven van .<br />
Másodszor nem teljesen tiszta ez  az Untold Stories küldetéssor . Jelenleg csak ilyen szövegek jelennek meg (sid_journal_stage_supack_sq98_&#8230;) mind beszédben mind a pdaba mint küldetés feladatok.<br />
Kérdés hogy most akkor a hibát merre keressem ?</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Szerző: Mr. Fusion</title>
		<link>https://www.ficsoport.hu/index.php/s-t-a-l-k-e-r-2-heart-of-chornobyl-magyaritas-1-07-frissites/comment-page-1/#comment-9311</link>
		<dc:creator><![CDATA[Mr. Fusion]]></dc:creator>
		<pubDate>Sat, 03 Jan 2026 08:06:17 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">https://www.ficsoport.hu/?p=1427#comment-9311</guid>
		<description><![CDATA[Na, így név alapján utánanéztem, mi az, és hol van. Nálam alapból ki van kapcsolva (szerencsére), nem tudom, miért és mióta, ezért nem találkoztam ezzel soha. A leírás alapján bizonyos esetekben kikapcsolja magát és utána úgy marad (sőt, talán vissza se lehet kapcsolni), illetve lehet, hogy azért, mert helyi (offline) profillal használom a W11-et, és az alapból hatástalanít egy csomó ilyen online szart.
De, igen, mivel kivétellista nincs hozzá, az egyetlen, amit tenni lehet, hogy kikapcsolod a fenébe. Értelme nulla (ugyanerre ott a Defender, illetve ha nagyon akarsz, külső biztonsági szoftver, és abban is ugyanígy van heurisztika is), de legalább ugyanúgy, ahogy bármilyen heurisztikus biztonsági funkció az elmúlt kb. 20 évben, remek téves riasztásokat tud produkálni, csak itt még figyelmen kívül se lehet hagyni őket, amikor tudod, hogy indokolatlan.
Védjük meg a hülye usert önmagától, mindenki más meg hadd szívjon miattuk... Ez megy mindenütt legalább tíz éve, csak egyre durvábban.]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Na, így név alapján utánanéztem, mi az, és hol van. Nálam alapból ki van kapcsolva (szerencsére), nem tudom, miért és mióta, ezért nem találkoztam ezzel soha. A leírás alapján bizonyos esetekben kikapcsolja magát és utána úgy marad (sőt, talán vissza se lehet kapcsolni), illetve lehet, hogy azért, mert helyi (offline) profillal használom a W11-et, és az alapból hatástalanít egy csomó ilyen online szart.<br />
De, igen, mivel kivétellista nincs hozzá, az egyetlen, amit tenni lehet, hogy kikapcsolod a fenébe. Értelme nulla (ugyanerre ott a Defender, illetve ha nagyon akarsz, külső biztonsági szoftver, és abban is ugyanígy van heurisztika is), de legalább ugyanúgy, ahogy bármilyen heurisztikus biztonsági funkció az elmúlt kb. 20 évben, remek téves riasztásokat tud produkálni, csak itt még figyelmen kívül se lehet hagyni őket, amikor tudod, hogy indokolatlan.<br />
Védjük meg a hülye usert önmagától, mindenki más meg hadd szívjon miattuk&#8230; Ez megy mindenütt legalább tíz éve, csak egyre durvábban.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Szerző: M.Andor</title>
		<link>https://www.ficsoport.hu/index.php/s-t-a-l-k-e-r-2-heart-of-chornobyl-magyaritas-1-07-frissites/comment-page-1/#comment-9310</link>
		<dc:creator><![CDATA[M.Andor]]></dc:creator>
		<pubDate>Fri, 02 Jan 2026 15:51:01 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">https://www.ficsoport.hu/?p=1427#comment-9310</guid>
		<description><![CDATA[Nem, nem a kék ablakos, az a Defenderhez tartozik asszem. Azzal nem lenne probléma mert csak figyelmeztet, és ahogy te is írod opcionális. Ez az intelligens alkalmazásvezérlő, avagy SAC (Smart App Control), ez valami új (valószínűleg AI alapú) fícsőr a w11-ben. Bár nem tudom miért hívják okosnak, mert egyáltalán nem az....ahogy én látom mindenre ugrik ami nem a megfelelő hitelesítésszolgáltató által kiadott tanúsítvány- ill kóddal vannak aláírva.. De ha már okosnak nevezik, meg az agyonhozsannázott AI van alatta, akkor azért elvárná az ember, hogy megkülönböztessen egy egyszerű játékmagyarítás szövegfájlt meg a hozzá tartozó bináris cuccot egy kártékony jószágtól. Mindegy, kikapcsolom a francba. Felhasználói élmény, mi? A f*szomat.... :D már bocsánat.  A Mikrofos csinálhatna egy full AI mentes, full minimál windows verziót, ami tényleg csak a teljesítményt szolgálja.....]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Nem, nem a kék ablakos, az a Defenderhez tartozik asszem. Azzal nem lenne probléma mert csak figyelmeztet, és ahogy te is írod opcionális. Ez az intelligens alkalmazásvezérlő, avagy SAC (Smart App Control), ez valami új (valószínűleg AI alapú) fícsőr a w11-ben. Bár nem tudom miért hívják okosnak, mert egyáltalán nem az&#8230;.ahogy én látom mindenre ugrik ami nem a megfelelő hitelesítésszolgáltató által kiadott tanúsítvány- ill kóddal vannak aláírva.. De ha már okosnak nevezik, meg az agyonhozsannázott AI van alatta, akkor azért elvárná az ember, hogy megkülönböztessen egy egyszerű játékmagyarítás szövegfájlt meg a hozzá tartozó bináris cuccot egy kártékony jószágtól. Mindegy, kikapcsolom a francba. Felhasználói élmény, mi? A f*szomat&#8230;. 😀 már bocsánat.  A Mikrofos csinálhatna egy full AI mentes, full minimál windows verziót, ami tényleg csak a teljesítményt szolgálja&#8230;..</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Szerző: The Sweet Little 16-bit</title>
		<link>https://www.ficsoport.hu/index.php/s-t-a-l-k-e-r-2-heart-of-chornobyl-magyaritas-1-07-frissites/comment-page-1/#comment-9308</link>
		<dc:creator><![CDATA[The Sweet Little 16-bit]]></dc:creator>
		<pubDate>Fri, 02 Jan 2026 03:36:23 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">https://www.ficsoport.hu/?p=1427#comment-9308</guid>
		<description><![CDATA[Berepült a felhőbe, és most hallucinál a másodpilóta.  :)]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Berepült a felhőbe, és most hallucinál a másodpilóta.  <img src="https://www.ficsoport.hu/wp-includes/images/smilies/simple-smile.png" alt=":)" class="wp-smiley" style="height: 1em; max-height: 1em;" /></p>
]]></content:encoded>
	</item>
</channel>
</rss>
